pondělí 18. února 2013

Be My Valentine - Red Velvet Cake 
Přiznávám, název je trochu zavádějící. Je pár dní po svátku zamilovaných a my s drahým ho vlastně ani neslavíme, protože si lásku vyznáváme na výročí vždy den před Valentýnem. Přesto si myslím, že Red Velvet Cake je krásný způsob, jak se své drahé polovičce vyznat z citů a ke svátku zamilovaných mi neodmyslitelně patří. A když jsem si v obchodě při čekání ve frontě listovala únorovým číslem časopisu F.O.O.D a narazila na recept na tento skvostný dort, rozhodla jsem se o víkendu drahému prostřednictvím dortu naznačit, jak to s těmi mými city vlastně je. 

Ingredience na korpus podle časopisu F.O.O.D:
250g hladké mouky
½ lžičky soli
2 lžíce holandského kakaa
115g másla
200-300g krupicového cukru
2 vejce
1 lžička vanilkového extraktu
240ml podmáslí
2 lžíce rozpuštěného červeného barviva
1 lžička vinného octa
1 lžička jedlé sody

Krém:
230g žervé
230g mascarpone
1 lžička vanilkové extraktu
115g moučkového cukru
360 ml smetany ke šlehání


Příprava těsta je super jednoduchá a to já rozhodně oceňuji. Vlastně už jsem se naučila nakupovat dvojnásobné množství surovin, abych nemusela v polovině rozdělané práce mazat znovu do obchodu. Doufám, že se časem zlepším a dám jakoukoli pečící výzvu na první pokus.

Předehřejeme troubu na 175°. V první míse smícháme mouku, sůl a kakao a odložíme stranou. V druhé míse utřeme máslo s cukrem, až bude směs hladká a nadýchaná. Postupně přidáme dvě vejce a vanilkový extrakt a šleháme do hladké konzistence.

Smícháme podmáslí s barvivem. Já měla k dispozici potravinářskou barvu v prášku a přidala jsem přibližně půl pytlíku. Do směsi z másla a cukru střídavě zapracováváme mouku s kakaem a podmáslí. V malém hrnku smícháme lžičku vinného octa a jedlou sodu. Až směs vypění, vmícháme do těsta. 


Přibližně ¾ těsta jsem vylila na plech, měla jsem v plánu z něj vyřezat dva pláty ve tvaru srdce. Ze zbytku těsta jsem udělala malé muffiny. Myslím, že těsto by vystačilo na běžnou dortovou formu.  Plát jsem pekla 25 minut a muffiny přibližně 15. Trošku jsem na ně zapomněla, takže jsem je vyndala tak po 18 minutách, ale měla jsem v plánu 15:)

Připravíme si krém. Původní recept jsem trochu pozměnila, protože se mi zdálo, že krému bude hodně a i tak mi zbyl. Použila jsem 250g mascarpone, 125g čerstvého přírodního sýra, 90g cukru, půl lžičky vanilkového extraktu a 200ml smetany. Mixerem vymícháme mascarpone, čerstvý sýr a moučkový cukr do hladké konzistence, poté přidáme vanilkový extrakt.  V další míse vyšleháme šlehačku ze smetany a poté opatrně vmícháme do základu krému z mascarpone. Můžeme krém prošlehat na nejnižší otáčky mixerem, až je hladký.

Z vychladlého plátu vyřízneme 2 korpusy ve tvaru srdce, které slepíme krémem. Já jsem dala přibližně stejně vysokou vrstvu krému, jako byly pláty těsta. Poté jsem pomazala boky a vršek dortu. Dort jsem nechala čistě bílý bez dalšího zdobení. Malým dortíčkům jsem pořídila čepici z krému a posypala kokosem.
Red Velvet Cake nejen krásně vypadá, ale i výborně chutná. Těsto není hutné, má příjemnou čokoládovou chuť a dort celkově není příliš sladký. Red Velvet je příjemná sladká tečka na konec, po které nebudete dvě hodiny funět zmoženi přemírou tuku a cukru.

1 komentář: