čtvrtek 28. února 2013

Melting Moments – máslové sušenky plněné kávovým krémem
Jestli jsem o Red Velvet Cake v minulém příspěvku mluvila jako o dortu, který není příliš sladký, tak teď vám přináším cukrovou bombu. Melting Moments jsem našla v knize sladkých receptů, kterou mi půjčila kamarádka, a věřím, pokud si to přečte, že ji určitě bude chtít vrátit :) Knihu s názvem Primrose Bakery Book napsaly Lisa a Martha, majitelky londýnského pekařství se stejnojmenným názvem, a sledovat je můžete například zde.

Melting moments jsou v podstatě máslové sušenky, zběžně jsem koukala na internet a mohou mít bezpočet podob. Ty, které jsem upekla já, jsou na okrajích křehké a křupavé a uprostřed naopak měkké a trošku žvýkavé.  Po upečení jsem je spojila vždy po dvou kávovým krémem.

Ingredience pro přibližně 18 slepovaných sušenek o průměru 6 cm:
200g másla
190g moučkového cukru
155g hladké mouky
140g kukuřičného škrobu
½ lžičky prášku do pečiva

Kávový krém:
100g másla
150g cukru
2 lžíce instantního vanilkového pudinku
2-3 lžíce uvařené silné kávy


 
Troubu předehřejeme na 180°.

Na sušenkové těsto smícháme cukr, mouku, kukuřičný škrob a prášek do pečiva. Cukru se mi zdálo moc, přidala jsem pouze 160g a klidně by mohlo být míň. Přidáme změklé máslo a mícháme mixerem do té doby, dokud se těsto nespojí. Abych se přiznala, mně se to moc nezdálo, protože se to vůbec nechtělo spojit. Nevím, zda je to přítomností škrobu, ale když jsem pak prohnětla těsto pouze ručně, najednou šlo tvarovat. Pomocí rukou jsem tedy vytvořila 36 kuliček o hmotnosti 19-20g, výsledné sušenky mají přibližně 6 cm v průměru. V původním receptu doporučují 24 kuliček, ale záleží na vás, co preferujete.  Kuličky jsem vyskládala na plech přibližně 6-7 cm od sebe, trochu prstem zploštila a vložila na 9 minut do vyhřáté trouby. A teď nastane něco, díky čemu se tyto sušenky pravděpodobně jmenují Melting Moments, alespoň já si to tak myslím. Během pečení se totiž kuličky roztečou do stran a stanou se z nich úhledné placičky. Po devíti minutách by měly být okraje sušenek lehce dozlatova.

Mezitím, co se nám sušenky chladí, si můžeme vymíchat kávový krém.  Vyšleháme změklé máslo, moučkový cukr a instantní puding. Já jsem opět přidala méně cukru, použila jsem 120g a i tak by ho mohlo být méně.  V receptu se píše custard powder, nebyla jsem si jistá, jestli to má být klasický pudinkový prášek nebo instantní, raději jsem tedy zvolila instantní. Původní recept je bez kávy, já ale měla chuť na něco kávového, tak jsem do hotového krému přimíchala 3 lžíce uvařené kávy. Vychladlé sušenky slepíme vždy po dvou kávovým krémem. Můžeme použít nůž nebo nanést pomocí cukrářského sáčku. Doporučuje se před podáním sušenky ještě posypat moučkovým cukrem. Já myslím, že už tak jsou natolik sladké, že další cukr netřeba. Ve finále vám tedy vzniknou hezké domácí sušenky, jejichž těsto mi připomíná vánoční cukroví. Jak už jsem zmínila, jsou poměrně sladké, takže vám bude bohatě stačit k odpolední kávě jeden kousek.

Žádné komentáře:

Okomentovat