středa 13. března 2013

Vzpomínka na Ameriku – Cinnamon RollsJak jsem již v minulém příspěvku nastínila, zůstala mi polovina droždí v lednici a v hlavě mi kolovala otázka přímo nerudovská: kam s ním? Přeci to nevyhodím :) Ihned jsem si vzpomněla na sladkost, kterou jsem v Americe milovala a to na Cinnamon Rolls. Spousta skořice, cukru, krásně nadýchané těsto a podávané ještě teplé.  Prostě yummy a takový recept sem patří. 

V rukávu žádný recept na Cinnamon Rolls nemám, takže jsem opět zagooglila a nakonec jsem si vybrala tento. Jestli má někdo čas, může si k tomu pustit i 22 minutové video s postupem. 

Jinak původní recept jsem vydělila polovinou, zdálo se mi příliš zadělávat z půl kila mouky. I tak jsem vytvořila 13 šneků. V původním receptu je také sušené droždí, které jsem neměla a nahradila jsem ho 20g klasického droždí.

Ingredience na kynuté těsto:
275g hladké mouky
20g droždí
120ml mléka
37g másla
33g krystalového cukru
1,5 vejce (kdo nechce dělit, dá dvě menší)
Špetka soli

Náplň:
80g hnědého cukru
17g mouky
1 lžíce skořice
57g másla

Poleva:
29g moučkového cukru
1-2 lžíce smetany


Těsto je opět relativně jednoduché. Do mísy nasypeme polovinu mouky a přidáme rozdrobené droždí. V rendlíku ohřejeme mléko, cukr, máslo na přibližně 50 stupňů. Vlažné mléko přelijeme do směsi mouky a droždí a mícháme mixerem na nízký stupeň. Do vznikajícího těsta postupně přidáme obě vejce. Poté vmícháme druhou polovinu mouky a těsto hněteme do té doby, dokud je hladké a nelepí se. Z těsta uděláme malý bochánek a necháme v míse přibližně hodinu odpočívat. Občas jukněte pod utěrku, jak se mu daří, a nelekejte se. O tom mém jsem si dělala srandu, že mi snad uteče z mísy. 

Mezitím si můžeme připravit náplň, jednoduše smícháme všechny ingredience. Já jsem osobně smíchala jen ty sypké a máslo rozehřála a později jím před posypáním těsto potírala.

Těsto si rozválíme přibližně do čtverce, já ho rozválela na šířku asi 4-5 mm. Potřeme rozehřátým máslem a posypeme směsí skořice, mouky a cukru. Zarolujeme jako roládu a příliš neutahujeme. Těsto bude ještě 40 minut kynout a v troubě také nabyde a u příliš utaženého těsta by nám mohla vylézt vnitřní část šneků.  Nakrájíme na přibližně 4 cm široké šneky a naskládáme do připraveného pekáčku. Necháme dalších 40 minut kynout. 

Před pečením potřeme šneky smetanou a pečeme na  190° přibližně 25 minut. Po upečení opět potřeme smetanou a necháme vsáknout a poté dozdobíme polevou, kterou získáme smícháním cukru a smetany. Nejlepší je jíst Cinnamon Rolls ještě teplé, chuť cukru, skořice a másla je prostě božská.

Žádné komentáře:

Okomentovat