pondělí 15. dubna 2013

Nedělní snídaně v posteliJednou za čas přemůžu svou ranní lenost a překvapím drahého snídaní do postele. Tento víkend nastal právě ten okamžik, i když tentokrát to takové překvapení nebylo. Rozhodla jsem se pro třešňové muffiny, ale nedělejte si iluze, vážně nemám na to, abych vstávala o nějakou tu hodinku dvě dřív, takže jsem je upekla večer předem. Ale nandat to na tác, udělat čaj a nalít mléko, to se taky po ránu cení, ne?

Ingredience na 14 muffinů o průměru 6 cm:
300g hladké mouky
150g moučkového cukru
1 vejce
225 ml mléka
50g másla
150g sušených třešní
120g Lučiny
1 lžička prášku do pečiva
1 lžička vanilkového extraktu

Lučinu utřeme s 1/5 cukru a vanilkovým extraktem. Pokud nám náplň přijde příliš hustá, můžeme vmíchat 1-2 lžíce mléka. Odložíme stranou. 

Troubu si předehřejeme na 200°.

V míse smícháme mouku, cukr a kypřící prášek. Nakonec přidáme sušené třesně. V jiné misce rozkvedláme vejce, mléko a rozpuštěné máslo. Tekutou směs vmícháme do sypké a lehce promícháme, dokud se ingredience nespojí v jednolité řidší těsto. Košíčky na muffiny plníme přibližně do poloviny.  Lučinovou náplň přendáme do cukrářského sáčku a každý z muffinů naplňte porcí Lučiny. Muffiny pečeme přibližně 20-25 minut. 

Na těchto muffinech mě baví to, že z venku vypadají jako „obyčejné“ muffiny se sušeným ovocem, ale když se zakousneme, čeká na nás překvapení :)Žádné komentáře:

Okomentovat