pondělí 1. dubna 2013

Velikonoční muffinVelikonoce rozhodně nepatří mezi mé oblíbené svátky. Vždy když se blíží, vybavím si, jak nás dříve kluci naháněli po vesnici a házeli do rybníka nebo strkali pod pumpu. Nádhera. Teď vnímám Velikonoce jako okamžik, kdy se sejdeme v rodinném kruhu a dopřejeme si dobrého jídla. Klasické sladké jidáše, mazance ani beránky jsme snad nikdy v období Velikonoc nepekli, bez čeho se ale tento svátek u nás nemůže obejít je nádivka. Obvykle do ní dáváme i mladé kopřivy, ale letošní nádivka to bez nich musela kvůli přemíře sněhu přežít.

Letos jsme s maminou spojily síly, část nádivky jsme upekly v remosce (nesmát se, to je náš chalupářský přežitek:) ) a já jsem se rozhodla z části udělat muffiny. Vznikly takové malé jednohubky přímo do pusy a byly pro zbytek rodiny tak lákavé, že jich polovina zmizela ještě před dofocením. 

Ingredience na 24 malých muffinů (průměr spodní části košíčku 2,5 cm):
4 rohlíky
4 celá vejce
100g -150g uzeného a vepřového masa v poměru 2:1
přibližně 50ml vývaru z masa
3 stroužky česneku
1 lžička majoránky
kopřivy, v případě že nejsou, čerstvá petrželka
sůl, pepř

Začneme tím, že si dáme vařit uzené a vepřové maso. Mezitím si můžeme rohlíky nakrájet na menší kostičky. Uvařené maso necháme vychladnout a také nakrájíme na menší kostičky. Vývarem z masa lehce namočíme rohlíky. Chceme, aby nasákly masovou chuť, ale nebyly rozblemcané. K rohlíkům přidáme pokrájené maso, prolisovaný česnek, sušenou majoránku a žloutky. Vše zamícháme. V další míse vyšleháme sníh ze 4 bílků a přidáme ho k základu nádivky. Lehce promícháme, dochutíme solí a pepřem a nakonec vmícháme nasekanou petrželku.

Do formy na muffiny vložíme papírové košíčky a naplníme je připravenou nádivkou. Můžeme naplnit i vrchovatě, protože během pečení muffiny nenabydou. Pečeme na 180° přibližně 20-25 minut. Hotovo:)

 
PS: 24 kousků je opravdu málo, doporučuji dávku minimálně zdvojnásobit:)Žádné komentáře:

Okomentovat