čtvrtek 30. května 2013

Retro cupcakes s čokoládovým krémem


Vypadá to, že se v poslední době specializuji na bezlepkové sladkosti, ale osud tomu tak chce, abych se jejich přípravě věnovala. Začala to má kamarádka Hanka ze Školy pro ženy, když mě požádala o bezlepkový dort. A nakonec došlo i na tyto úžasné cupcakes, jsou samozřejmě bezlepkové. Pokud vás bezlepkové sladké zajímá, inspiraci, stejně jako já, můžete najít zde.

Ingredience na 12 cupcakes o průměru 6cm:
200g polohrubé rýžové mouky
4 lžíce mouky Schar mix B
1-2 lžíce kakaa
1 lžíce kukuřičného škrobu
1 lžička jedlé sody
1 lžička bezlepkového prášku do pečiva
2 vejce
60g třtinového cukru
125ml bílého jogurtu
125ml mléka
90g másla

Krém z ledových kaštanů:
2x62,5g Lučiny v kostce
cca 2-3 lžíce smetany
1 ledové kaštany
5 kostiček hořké čokolády

Krém z bílé čokolády:
2x62,5g Lučiny v kostce
cca 2-3 lžíce smetany
50-60g bílé čokolády

Na ozdobení:
kandované třešně
mandle
bezlepkové cukrové zdobení

Troubu si rozehřejeme na 220°. V jedné míse si smícháme obě mouky, kukuřičný škrob, jedlou sodu a bezlepkový prášek do pečiva. Ve větším hrníčku promícháme mléko s jogurtem. Žloutky s cukrem ušleháme do pěny. Naučila jsem se při šlehání přidávat 1-2 lžíce vroucí vody. Funguje to perfektně, cukr se lépe rozpustí a pěna je krásně vyšlehaná. A o dost rychleji, než bez přidání vody. Přidáme změklé máslo pokrájené na kousíčky a opět šleháme, dokud nevznikne kompaktní směs. Za mírného šlehání postupně přidáváme sypkou a tekutou směs, až se vše krátce spojí. Nakonec si ušleháme sníh z vaječných bílků a pomalu vmícháme do těsta. Pokud chceme, můžeme si těsto rozdělit na dvě poloviny a do jedné přidat 1-2 lžíce kakaa.

Pomocí cukrářského pytlíku plníme papírové košíčky o průměru 6 cm přibližně do tří čtvrtin. Těsto je přibližně na 12 cupcakes.

Prvních 5 minut pečeme na 220°, poté snížíme na 160°a pečeme dalších 20-25 minut.

Zatímco nám dortíky chladnou, můžeme si připravit krémy. Ve vodní lázni si rozehřejeme čokoládu. Mezitím utřeme Lučinu a smetanu. Přidáme rozehřátou čokoládu a vyšleháme do hladka. Uložíme na chvíli do lednice.

Vychladlé cupcakes zdobíme krémem pomocí zdobičky. Já jsem světlé cupcakes ozdobila tmavým krémem a naopak.

Nesmíme zapomenout na kandované třešně, ať je to parádní retro :)

Žádné komentáře:

Okomentovat