pátek 17. května 2013

Rainbow cupcakes

Jedním slovem strašné. Zjišťuji, že mi nedělá problém něco napéct, ale alespoň trošku lépe to nafotit před tím, než se mi do toho někdo pustí, a následně o tom sepsat článek. Ach ta písmenka. Jsem poměrně výřečná, ale někdy se zacyklím, hledím na prázdnou stránku a vše, co se mi přemítá v hlavě nedokážu, zhmotnit. Tím jsem chtěla obhájit to, že mi to občas déle trvá, ale asi jsem si moc nepomohla:)

Zbytek článku budu už jen pozitivní. Slunce v duši. Duhové cupcakes nesmí na mých stránkách chybět. Já prostě miluji barvy, a tyhle malé dortíky to přesně vystihují. Hotové  jsem je přinesla dvěma mým kamarádkám a nemohla jsem se dočkat, až je uvidí poprvé.  Duhové cupcakes jsou zaručeným vylepšovačem nálady a ještě se dají sníst. Nápad to rozhodně není můj originální, na netu je spousta inspirace.

Pro dortíky jsem si vybrala banánové těsto, bylo prostě první, které mě napadlo, když jsem je viděla.


Ingredience na 12 cupcakes o průměru 6 cm:
2 velké banány nebo 3 menší
250g hladké mouky
80g třtinového cukru
150ml mléka
1 prášek do pečiva
2 vejce
2 lžíce kokosového tuku


Krém:
3x62,5g Lučiny v kostce
60g moučkového cukru
šťáva z půlky citronu
půl lžičky vanilkového extraktu
modré potravinářské barvivo


Obláčky:
1 bílek
60g cukru
1-2 lžíce vody

Na ozdobení:
kyselé pásky v barvách duhy
hranolky mandlí

Začneme dortíky. Troubu si předehřejeme na 180°. Ve větší míse smícháme mouku, cukr a prášek do pečiva. Přidáme mléko, vejce a rozehřátý a lehce vychladlý kokosový tuk. Vymícháme hladké těsto a nakonec přidáme rozmačkané banány. Opět lehce promícháme. Košíčky plníme do 3/4 a pečeme v troubě na 180° přibližně 25-30 minut.

Mezitím si můžeme připravit krém z Lučiny. Smícháme 3 kostky Lučiny s citrónovou šťávou a cukrem, přidáme vanilkový extrakt a modré potravinářské barvivo podle vlastního uvážení, až se nám bude zdát, že výsledná barva je nebesky modrá :) Pomažeme vychladlé cupcakes a dáme na chvíli do lednice, aby krém ztuhl.

Na bílé obláčky si svaříme cukr s vodou tzv. na nit. Vyšleháme bílek do tuhé konzistence a za stálého šlehání přiléváme svařený cukr. Vznikne nám lesklý bílkový sníh.

Kyselé plátky si nakrájíme přibližně na 8 cm dlouhé proužky, vytvarujeme do půloblouku a přidržíme na dortících pomocí mandlí. Zapíchnuté mandle zamaskujeme obláčkem ze sněhu, který vytvoříme pomocí zdobičky.

A teď už se můžete jen radovat a dělat netradičním zákuskem radost druhým :)


Žádné komentáře:

Okomentovat