středa 1. května 2013

Tofu cheesecake

Když mě má kamarádka Hanka, která působí ve Škole pro ženy požádala, abych pro ní upekla dort, byla jsem štěstím bez sebe. Realizaci nechala zcela na mně, ale jedinou podmínkou bylo, aby dort byl bezlepkový. Ježíš, v tom se fakt neorientuji. No nic, zabrousila jsem na net a začala hledat alternativy, které by splňovaly zásady bezlepkové diety. Až jsem na jednom blogu narazila na tofu cheesecake.

Zní to divně, že? Také jsem byla zprvu skeptická, protože tofu používám výhradně do slaných jídel. Ale natolik mě to zaujalo, že jsem se rozhodla to zkusit.Věřte mi a nebojte se toho, dort je výborný.

Ingredience na dort o průměru 18 cm:

Korpus:
150g bezlepkových sušenek
asi 30g másla

Náplň:
400g přírodního tofu
400g ricotty
1 vejce
40g agáve sirupu
40g javorového sirupu
šťáva z půlky citronu

Na ozdobení:
cca 300g jahod
dortové želé

 Nejdříve si připravíme spodní vrstvu ze sušenek. Bezlepkové sušenky rozdrtíme v mixeru a přidáme rozpuštěné máslo. Směs rozprostřeme na dno dortové formy a pořádně upěchujeme. Dáme zapéct na 10 minut do trouby předehřátelé na 180°.

Mezitím si připravíme náplň. Tofu rozmixujeme v mixéru společně s citronovou šťávou na hladkou kaši. Při nákupu se snažíme vybírat spíše měkčí tofu, abychom neměli v hotové náplni hrudky. Pokud se nám zdá, že tofu má hustou konzistenci, můžeme přidat pár lžic vody. V míse pak smícháme ricottu, rozmixované tofu a vejce. Ochutíme sirupem z agáve a javorovým sirupem. Směs nalejeme na předpečený korpus a pečeme na 180°přibližně 50-60 minut, dokud okraje dortu nezačnou zlátnout.

Dort necháme vychladnout a poté dozdobíme jahodovými plátky a přetřeme dortovým želé, aby vydržely déle čerstvé a pěkně se leskly.


Podle Hančiných reakcí dort sklidil úspěch a to mě vážně potěšilo.

Pokud se odvážíte upéct tento cheesecake, budu moc ráda, když se se mnou podelíte o zkušenosti :)

PS: foceno velmi velmi narychlo před uzavřením krabice

Žádné komentáře:

Okomentovat