pátek 20. září 2013

Čokoládové cupcakes s malinami


Ještě začátkem února mě ani ve snu nenapadlo, že mě letos čeká jeden osobní projekt, který mě slibem a zlatými kroužky navždy spojí s láskou mého života. Už je to 7 dní, co jsme si řekli ano a musím říct, že se mi z jednoho mini procenta ulevilo... konečně mám zase čas na svůj koníček! :)

Tyto cupcakes už jsem dělala v červnu. Musím říct, že byly luxusní, ale nikdy jsem se snad u pečení nevztekala tak, jako tenkrát. Začalo to těstem. Nevím, jestli byly nějaké erupce na slunci, a i když upečené těsto bylo exkluzivní, zkrátka se mi po vychladnutí oddělovalo od košíčků. Vůbec nechápu proč, těsto jsem od té doby dělala ještě dvakrát a tohle se mi nestalo.  Pak jsem se poučila, že ganache z bílé čokolády je prostě nadlidský výkon. Ať jsem šlehala, jak jsem šlehala, do vysněné konzistence jsem ji prostě nevyšlehala. No a pak mi určitě vše padalo z ruky, já pobíhala po bytě jako smyslů zbavená, a pak jsem nemohla pořídit fotografii podle svých představ, prostě konec!

Nicméně, zkuste je, jsou úžasný:)

Ingredience na 12 cupcakes o průměru 6 cm:
Recept jsem našla u Chez Lucie

50g holandského kakaa
240ml vařící vody
175g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
špetka soli
113g změklého másla
100g cukru krupice
2 vejce
2 lžičky vanilkového extraktu

Krém z hořké čokolády:
2x100g Lučina kostka
100g hořké čokolády

Ganache z bílé čokolády:
100ml smetany
100g bílé čokolády
kousek másla

Malinová náplň:
přibližně 100g malin
agáve sirup
trocha citronové šťávy

Maliny a cukrové ozdoby na dozdobeníDen předtím ohřejeme smetanu, do horké smetany nalámeme kousky bílé čokolády a přidáme kousek másla. Promícháme až se čokoláda rozpustí a necháme vychladnout do druhého dne.

Ohřejeme vodu a ve vroucí vodě rozpustíme kakaový prášek. Mně té vody přišlo docela dost, tak jsem dala pouze 200 ml. Necháme vychladnout.

Troubu předehřejeme na 180°C. Máslo s cukrem ušleháme do pěny. Poté zašleháme vejce a vanilkový extrakt. Nakonec přidáme postupně mouku, prášek do pečiva, špetku soli a vychladlé rozpuštěné kakao. Šleháme mixérem na nízké otáčky, až se směs spojí v hladké těsto. Formu na cupcakes vysteleme papírovými košíčky a naplníme do 3/4 a pečeme v troubě přibližně 15-20 minut.Necháme vychladnout.

Mezitím si svaříme maliny s agáve sirupem. Já ho tam vždycky dám od oka, prostě aby to bylo tak akorát sladké, odhaduji 3 lžíce :) Až se maliny rozvaří na hustou konzistencí připomínající marmeládu, přidáme trochu citronové šťávy, ještě chvíli provaříme a necháme vychladnout.

Hořkou čokoládou rozpustíme ve vodní lázni. Necháme lehce vychladnout a vyšleháme s Lučinou. Dáme do lednice na chvilku vychladit. Druhý krém připravíme tak, že vychladlou smetanu s bílou čokoládou vyšleháme do hladké krémové konzistence.

Cupcakes vydlabeme. Dolů dáme malinovou náplň. Navrch přidáme ganache a vršek dozdobíme krémem z Lučiny pomocí cukrářského sáčku. Nakonec dozdobíme malinami a můžeme přidat i cukrová srdíčka, aby to bylo echt vystájlovaný:)

2 komentáře: