čtvrtek 31. října 2013

Halloween - dýňové cupcakes s překvapenímV pondělí jsem si řekla, že bych mohla na Halloween obětovat nějakou tu dýni. V úterý jsem ji koupila a napekla cupcakes, ve středu ozdobila a dnes podarovala.

Originální recept můžete najít na stránkách Joy of Baking
Já jsem ho trochu pozměnila, přidala jsem více dýně a méně cukru a vynechala vanilkový extrakt. A hřebíček, protože se přiznávám, že ho nemám v čem podrtit :)

Ingredience na 15 cupcakes o průměru 6cm:
195g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
1 lžička jedlé sody
1 lžíce mleté skořice
1/2 lžíce sušeného zázvoru
špetka soli
113g másla
150g krystalového cukru
2 vejce
230ml dýňového pyré

Skořicový krém:
2x 62,5g Lučina
200g másla
150g moučkového cukru
3 lžičky mleté skořice

Dále budeme potřebovat bílou čokoládovou polevu v peckách, potravinářská barviva, potahovací hmotu na dozdobení.

500g dýně nakrájíme na kousky a pečeme v troubě na 180°přibližně 30 minut do změknutí. Necháme vychladnout a rozmixujeme tyčovým mixérem.

V míse smícháme mouku s práškem do pečiva, jedlou sodou, špetkou soli, skořicí a zázvorem.
V druhé míse vyšleháme máslo s cukrem. Přidáme vejce a šleháme, až se směs spojí. Poté postupně přidáváme dýňové pyré a mouku. Naplníme košíčky do 3/4 a pečeme v předehřáté troubě na 180° přibližně 20 minut.

Krém si připravíme tak, že vyšleháme máslo s Lučinou, poté postupně zašleháváme moučkový cukr, který jsme si minimálně jednou prosili. Nakonec zašleháme skořici.

Až nám cupcakes vychladnou, tři si rozdrobíme do menší mísy. Přidáme jednu vrchovatou lžíci krému a vytvoříme vláčné těsto, které jde dobře tvarovat. Směs se nesmí drolit, ale zbytečně nepřidáváme moc krému. Z těsta si vytvoříme 12 dýní o průměru přibližně 3 cm. Pomocí modelovacích kostic vytvoříme na dýních typické zářezy.

Čokoládové pecky si rozpustíme ve vodní lázni. Pokud se nám zdá čokoládová směs příliš hustá, můžeme přidat kousek 100% rostlinného tuku. Rozpuštěnou čokoládu obarvíme pomocí potravinářského barviva na oranžovo. Do dýní uděláme špejlí zespod důlek. Konec špejle namočíme do čokolády a zapíchneme do dýně. Až čokoláda zaschne, celou dýni pomocí špejle namočíme v čokoládě a necháme doschnout.Jestli to budete dělat poprvé, asi se budete vztekat jako já, mně se povedlo celkem 7 dýní z 12 :) Nakonec z potahovací hmoty vyrobíme stopku a listy a pomocí jich dáme těm oranžovým koulím realističtější podobu.

Vychladlé cupcakes ozdobíme krémem a navrch přidáme "cakepop" dýni. A to je vlastně to překvapení :) Dobrý ne?

A pokud vám nevyzbudou dýně a nepadnete vyčerpáním, můžete ještě přebrat cukrové zdobení jako já, a vybrat z něj oranžové a zelené konfety, abyste dozdobili zbylé dortíky. Jupí!
Žádné komentáře:

Okomentovat