pondělí 23. prosince 2013

Vánočka


Pokud se někdo den před Štědrým dnem nudí, mám tu skvělý recept :) - Vánočka.

Vánočku jsem nikdy v životě nedělala. Nebyl čas, odvaha, ani nálada. Letos jsem ji ale chtěla upéct sama, měla jsem pocit, že se prostě na náš sváteční stůl kupovaná nehodí.

Recept není vlastní, ale z Apetitonline , vlastně si ani nepamatuju, že by mamka někdy vánočku pekla, takže nemám recept, který bych mohla podědit.

Ingredience na jednu oooobr vánočku ( neriskovala bych) a nebo dvě menší ( které jsou podle mě také obr, 30 cm na délku určitě každá měla):

1 kg hladké mouky
225 g másla
50 g droždí
350 ml vlažného mléka, já jsem pak ještě přibližně 50 ml přilévala
175 g cukru krupice
3 žloutky
1/2 lžičky soli
nastrouhaná kůra z 1/2 citronu
100 g rozinek pokropených rumem
50 g kandované citronové kůry

Na ozdobení:
1 vejce na potření
100g mandlí na plátky
moučkový cukr

Ve 200ml vlažného mléka rozmícháme lžíci cukru a droždí. Žloutky prošleháme se zbylým mlékem.
Do mouky přisypeme cukr, sůl, citronovou kůru a nakrájíme změklé máslo. Do mouky přilijeme mléko s droždím a žloutky. Rukou nebo mixerem uhněteme hladké těsto, které se nelepí. Nakonec přidáme rozinky a kandovanou citronovou kůru.

Těsto v míse přikryjeme čistou utěrkou a necháme v pokojové teplotě kynout alespoň 3 hodiny. Těsto by mělo zdvojnásobit svůj objem.

Vykynuté těsto rozdělíme na 18 dílů a uválíme na každou vánočku 9 pramenů. Do popisu pletení se pouštět nebudu, ještě bych to domotala:) Na jednoduše pochopitelný návod se můžete podívat zde.

Upletenou vánočku necháme ještě hodinu vykynout na plechu. Nakonec potřeme rozšlehaným vejcem a pokud chcete, můžete posypat mandlemi. Do vánočky zapíchneme několik špejlí, aby se vánočka během pečení nerozjela.

Vánočku pečeme prvních 5 minut na 220°, pak snížíme teplotu na 160° a pečeme dalších 35-40 minut. Pokud vám vánočka začne tmavnout jako mně, přikryjte ji alobalem a dopékejte s ním.

Krásné voňavé a sladké svátky :)

Žádné komentáře:

Okomentovat