úterý 28. října 2014

Halloween - strašidelné čokoládové cupcakes


Stejně tako, jako jsem otevřená cízím kuchyním a nepreferuji pouze ryze českou, nebráním se ani cizím kulturním zvykům. Pro mě je Halloween fajn svátek, který musí děti milovat a dospělí kvitovat jako příležitost sejít se s přáteli, sníst hromadu jídla, něco popít a povědět si pár strašidelných historek, ze kterých polovina zúčastněných bude ten večer těžce usínat. Pokud se tedy předtím pro jistotu neopije :)

No, myslím, že dnešním receptem sklidíte úspěch jak na dětské party, tak na té večerní :)

Nejdříve si připravíme těsto na náhrobky:) Původní recept najdeme zde.

Ingredience na přibližně 30 ks extra čokoládových sušenek ( zbylé těsto můžete využít pro malované sušenky): 
225 g změklého másla

125 g moučkového cukru
1 vejce
1 a 1/2 lžičky vanilkového extraktu
250 g hladké mouky
85 g kakaa
špetka soli

Změklé máslo lehce vyšleháme s cukrem, dokud se ingredience nespojí. Dáváme si pozor, abychom máslo nepřešlehali, sušenky pak mají při pečení tendenci nedržet tvar. Lehce vmícháme vejce a vanilkový extrakt. V další míse smícháme všechny suché ingredience - mouku, kakao a špetku soli. Směs přisypeme k máslu s cukrem a mixérem prohněteme, až je těsto hladké, poddajné a nelepí se. Můžeme ještě chvilku propracovat rukama. Těsto rozdělíme na 3 díly a necháme v lednici alespoň hodinu odpočinout.


Troubu předehřejeme na 175°. Těsto vyválíme a vykrajujeme tvary, které připomínají náhrobky. Ihned pečeme v troubě přibližně 10 minut. Pokud s těstem pracujeme déle, vložíme plech na chvíli do lednice, aby vykrajované tvary byly opravdu studené a následně neměli tendenci při pečení měnit tvar.

Upečené sušenky necháme vychladnout. Poté ve vodní lázni rozpustíme pár kostiček bílé čokolády ( já jsem rozpustila asi 4 - 5 kostiček) a pomocí cukrářského sáčku na zdobení perníčků dozdobíme náhrobky.

Ingredience na 7-8 cupcakes o průměru 6 cm: 
112,5 g hladké mouky
27 g kakaa
1 lžička prášku do pečiva
1/2 lžičky skořice
špetka soli
107 g hnědého cukru
1 vejce
125 ml mléka
42 g rozpuštěného másla

Troubu si předehřejeme na 200°. Do velké mísy prosejeme mouku s práškem do pečiva, kakaem a skořicí. Přidáme špetku soli. V míse smícháme cukr, mléko, vejce a rozpuštěné máslo Vmícháme do sypké směsi a promícháme až nám vznikne hladké řidší těsto.

Do formy na cupcakes dáme papírové košíčky. Naplníme těstem do 2/3 a pečeme v troubě přibližně 20 minut.

Dortíky necháme vychladnout a mezitím si připravíme krém.

Lučinový krém s vanilkou:
2x 100 g Lučiny
přibližně 2-3 lžíce moučkového cukru
vanilkový extrakt

Lučinu necháme povolit na pokojovou teplotu, vyšleháme s cukrem a vanilkou. Pokud nám zbude bílá čokoláda, můžeme ji rozpuštěnou do krému přimíchat.

U vychladlých dortíků seřízneme vršky. Ty si rozdrobíme na drobečky do misky. Vydlabeme důlek (buď pomocí lžičky, nebo nějakého speciálního udělátka), ten naplníme půl lžičkou oblíbené marmelády (já jsem dala kokosovou, yummy ). Důlek zarovnáme krémem a celý vršek také potřeme krémem. Na ten pak nalepíme hlínu, tedy drobečky, které nám zbyly z vršků.

Cupcakes dozdobíme náhrobky (to zní vtipně ) a dýněmi a květinami, které vytvoříme z potahovací hmoty.

Enjoy:)


Žádné komentáře:

Okomentovat