pátek 3. října 2014

Naked Cake - Vanilkový dort s krémem z Lučiny


Asi každý, kdo někdy zavítal na můj blog a prohlédl si více než jeden recept, si mohl všimnout, že dost peču z Lučiny. A není to náhoda. Blog vznikl chvilku předtím, než jsem nastoupila do nové práce, a mou milou povinností se stalo „starat“ se o Lučinu. A musím říct, že jsme se s Lučinou celkem rychle skamarádily. Měla jsem to štěstí, že se má práce stala i mým koníčkem. Začala jsem cupcakes zdobit krémy z Lučiny, protože upřímně, máslový krém sice skvěle drží a vypadá krásně, ale jako sorry, to se nedá celé sníst. Dortíky dozdobené Lučinou ( přidám většinou trochu másla, aby krém byl lesklý a nepopraskal) chutnají o několik levelů lépe:)

Pak jsem Lučinu začala používat jako krém do dortů nebo na ozdobení dortů. Mrkvový dort s krémem z Lučiny je prostě bomba! Jeden bez oleje můžete ochutnat zde. V záloze mám ještě jeden super recept pro milovníky vlašských ořechů, na který se budete moci brzo těšit. Pokud tedy nebudu líná dát dohromady fotky, recept a nějaké to písáníčko okolo :)

Škodolibé jazyky tvrdí, že lidé v marketingu sedí na obláčku a jediné co dělají, jsou ty hezký obrázky. Jo, jasně, děláme je, ale stojí za nimi spousta plánů, práce, exekuce a ty obrázky, které jsou nejvíce vidět, jsou takovou třešničkou na dortu. Pár hezkých obrázků jsme teda daly (kdo jiný by mohl dělat Lučinu než ženy:) ) před měsícem dohromady a založily jsme Lučina Facebook, který se během prvního měsíce líbí více než 2000 lidem. A to je fér. Mám z toho strašnou radost, že více než 2000 lidí dalo dobrovolně Like naší stránce, a co víc, z komentářů je vidět, že se myšlenka stránky s recepty vážně líbí. A protože jsem nadšená z takového zájmu, k příležitosti pokoření dvoutisícovky jsem tedy upekla dort, jak jinak, než z Lučiny:)

Na jednu stranu slavím a na druhou smutním, protože je to pro mě loučení. Loučím se na poli pracovním. Aniž bych to plánovala, nastal pro mě čas se posunout v rámci firmy na jinou značku. Prý mě tam teď potřebují:)

To ale neznamená, že s Lučinou končím. V mé kuchyni má stále své místo, protože si prostě rozumíme.

Milujte Lučinu stejně jako já. Mazat ji jen na pečivo je trochu nuda. Nebojte se a zkuste z ní vařit, péct, prostě experimentovat:)

Ingredience na čtyři korpusy o průměru 18 cm:

100g másla

6 velkých vajec

400g cukru krupice
1 vanilkový lusk
160 ml mléka
360g hladké mouky
3 lžičky prášku do pečiva
Špetka soli


Trocha másla a mouky na vymazání formy 


Na zvlhčení korpusu:

Pár lžic kokosového mléka 

Krém:
4x Lučina 100g
100g másla
4 -5 lžic moučkového cukru
1 vanilkový lusk

Troubu si předehřejeme na 175°.  Máslo si rozehřejeme a necháme lehce zchladnout. V míse si vyšleháme celá vejce s cukrem a semínky z jednoho vanilkového lusku do lehké a nadýchané pěny. Poté vmícháme vlažné mléko a rozpuštěné zchladlé máslo.  V další míse promícháme hladkou mouku s práškem do pečiva a špetkou soli. Sypkou směs vmícháme po částech do tekuté, až vznikne hladké těsto bez hrudek. Těsto rozdělíme na čtyři díly a postupně pečeme jednotlivé korpusy 25-30 minut na 175°. Necháme vychladnout.
Mezitím si necháme změknout máslo a Lučiny vyndáme z lednice, aby se také ohřály na pokojovou teplotu. Změklé máslo vyšleháme s cukrem, poté zašleháme semínka z jednoho vanilkového lusku, a po jednom zašleháme Lučiny. Pokud se nám krém zdá příliš hustý, naředíme ho 1-2 lžícemi mléka.
Prochladlé korpusy seřízneme, abychom vytvořili rovný povrch. První korpus  pokapeme kokosovým mlékem. Potřeme krémem z Lučiny vrstvou vysokou přibližně 2 - 3 cm. Opatrně položíme navrch další korpus a postup opakujeme.
Nakonec dort pocukrujeme moučkovým cukrem a dozdobíme živými květy.

Žádné komentáře:

Okomentovat