neděle 11. ledna 2015

Kořeněný sváteční dort

Letošní svátky vyšly skvěle. Pořád jsem v práci slyšela, že když to zabalím devatenáctého a přijdu až pátého, že je to 16 dní volna. 16! Kdy jste byli naposledy 16 dní na dovolené? No, já vlastně minulý rok, tak nic, ale letos jsem víc jak 7 dní nezvládla. Myšlenka se 16 dní válet a nic nedělat mě nadchla  natolik, že jsem do toho šla:) A jak jinak se stylově na tak "dlouhou" dobu s kolegy rozloučit? No přeci dortem. Ale neděste se, není to speciální dort na rozloučenou, stejně tak dobře s ním někoho můžete přivítat :)

Nečekejte nadýchaný dort, korpus je hutnější a mokrý.

Ingredience na 3 patrový dort o průměru 24 cm:
7 vajec
340 g másla
375 g hladké mouky
2 lžičky jedlé sody
300 g moučkového cukru
2 lžičky vanilkového extraktu
1/2 vanilkového lusku
350 ml mléka
3 lžičky skořice
2 lžičky kardamonu
špetka soli
větší hrst sušeného ovoce dle vlastní chuti nakrájené na kostičky - já použila rozinky, brusinky a švestky

kdo chce, může přidat i kousky ořechů

Krém:
Krém jsem dělala těžce od oka :) Vyšlehala jsem polovinu změklého másla s kondenzovaným mlékem. Toho jsem přidala přibližně stejné množství jako másla. Dochutila  pár lžičkami uvařené silné kávy a 2 lžičkami mleté kávy.

Na dozdobení:
5 x 100 g Lučina
120 g másla
1/2 vanilkového lusku
šťáva z půlky citronu

sušené ovoce
ořechy

Nejdříve si upečeme korpusy. V míse smícháme mouku, jedlou sodu, skořici, kardamon a špetku soli. V jiné míse vyšleháme máslo s cukrem do hladké pěny. Zašleháme žloutky. Bílky si schováme zvlášť. Přidáme vanilkový extrakt a vyškrabeme 1/2 vanilkového lusku. Postupně přidáváme sypkou směs a mléko a vyšleháme hladké těsto. Přimícháme sušené ovoce, případně ořechy. V jiné míse vyšleháme bílky do pevného sněhu a ty nakonec lehce vmícháme do těsta.

Těsto rozdělíme na 3 díly a pečeme postupně 3 korpusy na 180° přibližně 25 - 30 minut. 

Než nám korpusy vychladnou, můžeme si připravit krém. A když nemáme čas, tak na to kašleme a uděláme to druhej den :) Změklé máslo vyšleháme s kondenzovaným mlékem dohladka. Přidáme pár lžiček kávy podle vlastní chuti a 2 lžičky mleté kávy. Na efekt :) 

Vychladlé korpusy promažeme krémem a navrstvíme na sebe.

Lučinu a máslo necháme chvilku venku, aby obojí dosáhlo pokojové teploty. Společně vyšleháme. Já nejdříve vyšlehám máslo. Poté postupně zašlehávám Lučinu. Pokud nebude mít obojí stejnou teplotu, krém se vám srazí. Nakonec přidáme zrníčka z poloviny vanilkového lusku a šťávu z půlky citronu.

Dort nahoře i po stranách pomažeme krémem z Lučiny a dozdobíme sušeným ovocem a ořechy. 

Foceno v práci na chodbě velmi rychle mobilem:)


Žádné komentáře:

Okomentovat