čtvrtek 1. ledna 2015

Mandlové bochánky ochucené kardamonem a skořicí

Vypadají jako piškot a když je manžel viděl poprvé, myslel si, že jsem jako jeden druh vánočního cukroví upekla piškoty. Pche.

Ve skutečnosti to jsou malé bochánky s jemnou mandlovou chutí, které texturou připomínají vanilkové rohlíčky a úplně se rozplynou na jazyku. Nakonec ucítíte opravdu slabounku chuť růžové vody.

Na recept jsem narazila zcela náhodou necelé 2 týdny před vánoci na FB Dity P. Původní recept jsem trochu pozměnila. Použila jsem moučkový cukr a v původním receptu jsou pistácie. Ty jsem zaměnila za jemně mleté mandle a výsledné bochánky jsou naprosto boží. A je to jednodušší, než šoulat rohlíčky :) A to je motivující to zkusit, ne? Navíc to není typické vánoční cukroví. Myslím, že bochánky jsou boží i jako drobný zákusek ke kávě nebo čaji. Zrovna popíjím kávu  a lituji, že nám od Vánoc již nezbyl ani kousek.

Ingredience na přibližně 80 bochánků:

130 g jemně mletých mandlí nebo již namleté mandlové mouky
280 g hladké mouky
špetka soli
90 g moučkového cukru
225 g změklého másla
2 lžíce růžové vody

V míse smícháme mouku s mletými mandlemi a solí. V jiné míse utřeme změklé máslo s cukrem do bílé pěny. Zašleháme růžovou vodu a postupně vmícháme sypkou směs mouky a mandlí. Z těsta odvážíme kousky po 7 gramech a vyválíme kuličky. Na plechu děláme mezi jednotlivými kuličkami rozestupy, protože se během pečení lehce roztečou a utvoří bochánky.

Pečeme v troubě na 180°C přibližně 10-15 minut. Mně to trvalo přibližně 12 minut.

Ještě teplé bochánky pocukrujeme moučkovým cukrem, do kterého jsme přimíchali mletou skořici a mletý kardamon.


Před podáváním znovu lehce pocukrujeme.

Jsou fakt skvělé. Přemýšlím, že je během roku znovu zkusím a udělám je trošku větší a něčím dozdobím :)Žádné komentáře:

Okomentovat