neděle 8. února 2015

Čokoládové popraskané cukroví s nádechem pomeranče


Čokoládové popraskané sušenky jsou jedním z těch druhů cukroví, které si nutně nespojuji s obdobím Vánoc. Úplně v pohodě si tyhle sušenky můžete udělat během roku. Navíc jsou super jednoduché. Nejvíce času zabere odvážení těsta. No přeci nebude každá kulička jinak velká :)

Původní recept jsem našla zde. Akorát jsem musela upravit množství mouky. Těsto bylo příliš řídké a lepivé. Navíc jsem chtěla popraskané sušenky řádně vytunit a do každé zabalit kousek karamelky v čokoládě. Výsledek byl sice chutově boží, ale všech 8 bestií, které jsem prozřetelně na zkoušku ušoulala, abych pak nemusela vyhazovat celý nepovedený plech, popraskaly a karamel vytekl.

Zkoušela jsem i větší kuličky a menší kousek karamelky, ale nepomohlo to. Takže mám teď doma 3 pytlíky karamelek dohromady za kilo a přemýšlím, kam je šoupnu.

Ingredience na přibližně 130 sušenek o váže 7 gramů:
250-300 g hladké mouky - podle lepivosti těsta
100 g kakaa
280 g moučkového cukru
100 g másla
4 vejce
4 lžíce pomerančové kůry
2 lžičky prášku do pečiva
2 lžíce šťávy z pomeranče


Do mísy prosejeme 250 g mouky, kakao, moučkový cukr a prášek do pečiva. Prošleháme vejce a pomerančovou šťávu a přidáme k moučné směsi. Nakonec přidáme změklé máslo a jemně nastrouhanou pomerančovou kůru. Vypracujeme těsto, které je velmi lepivé. Pokud bude těsto řídké, přidáme zbytek mouky. Těsto necháme minimálně hodinu v lednici odpočinout.


Předehřejeme si troubu na 200°C. Do misky si nasypeme moučkový cukr na obalování čokoládových kuliček. Z těsta si ukrajujeme po částech a zbytek necháme v lednici. Těsto se tolik nelepí, když je studené. Aby se nám s těstem ještě lépe pracovalo, pomoučíme si ruce. Uždibujeme kousky těsta, které navážíme po 7 g a uválíme kuličky. Ty ihned obalujeme v moučkovém cukru a skládáme na plech s dostatečným rozestupem. Kuličky během pečení nabudou, popraskají a navíc se částečně roztečou do bochánků. Pečeme přibližně 10-12 minut.

Žádné komentáře:

Okomentovat