neděle 1. března 2015

Cupcakes se slaným karamelem

Jsem stále "in love" se slaným karamelem. To je prostě taaak dobrý, nedá se odolat. Včera jsem udělala další várku a pak během večera potají zašla dvakrát do lednice, aby mě manžel neviděl.

Recept na slaný karamel jsem tu již zmiňovala. Tentokrát jsem nakonec dala trochu méně smetany a díky tomu nebyl karamel tak tekutý. Ideální pro přípravu krému. Záleží, k čemu budete karamel dále používat. Pokud s ním budete dezert polévat, je lepší přidat více smetany, aby byl výsledný karamel tekutý. Pokud z něj budete chtít například dále dělat krém, potřebujete hustší konzistenci a v tom případě se vyplatí přidat méně smetany.

Ingredience na hustý slaný karamel:
120 g cukru krystal
30 g másla
100 g 33% smetany ke šlehání
lžička mořské soli

Cukr nasypeme do rendlíku a necháme na středním stupni rozpustit. Během rozpouštění se cukru na karamel nemícháme. Pouze odlepíme cukr od stěn. Až bude všechen cukr rozpuštěný a zkaramelizovaný na požadovanou barvu, rendlík odstavíme. Vmícháme 30 g másla. Máslo bude syčet, tak se nelekejte. Poté postupně vmícháme smetanu. Ideální je ohřát ingredience na pokojovou teplotu, aby zkaramelizovaný cukr příliš rychle neochladily. Nakonec vmícháme lžičku soli. Nalijeme do skleniček, ve kterých budeme karamel skladovat, a necháme vychladit.

Mezitím si připravíme cupcakes.

Ingredience na 14 cupcakes o průměru 6 cm: 
120 g hladké mouky
38 g kukuřičného škrobu
45 g kvalitního kakaa
1/2 lžičky prášku do pečiva
1/2 lžičky jedlé sody
špetka soli
90 g másla
120 g cukru krupice
2 lžičky vanilkového extraktu
2 vejce
180 ml podmáslí

V míse smícháme hladkou mouku, kukuřičný škrob, kakao, prášek do pečiva, jedlou sodu a špetku soli. V jiné míse vyšleháme máslo s cukrem do hladké pěny. Přidáme vejce a vanilkový extrakt a šleháme. Nakonec zašleháme podmáslí a směs mouky a kakaa.

Formu na dortíky vyložíme papírovými košíčky. Naplníme těstem do 3/4 a pečeme na 180°C přibližně 15 minut. Po upečení povrch dortíku trošku spadne, takže vrch dortíků je spíše rovný.

Krém z Lučiny a ze slaného karamelu:
2x 100g Lučina
25 g másla
65 g slaného karamelu

Vyšleháme změklé máslo se slaným karamelem. Nakonec postupně zašleháme Lučinu, kterou si předtím můžeme nakrájet na menší kousky a necháme chvilku stát při pokojové teplotě. Slaná chuť Lučiny se skvěle s karamelem doplňuje. Kdo má rád sladší, může si do krému ještě přidat moučkový cukr.

Krémem naplníme cukrářský sáček a zdobíme vychladlé cupcakes.

Žádné komentáře:

Okomentovat