pondělí 9. března 2015

Jarní cupcakes

Tento víkend mě totálně nabil energií a přesvědčil o tom, že další etapa roku je nevyhnutelná. Přichází jaro! Vítej.

Hřejivé laskavé sluneční paprsky mi vlily novu sílu do žil. Pro mě je slunce tak inspirativní. Nevím, jak to máte vy, ale jakmile se po létě pomalu plíží podzim, padne na mě strašná deka a nemám na nic náladu ani energii. Jen se tak ploužím životem a v tichosti, občas nahlas, trpím. Někdy si připadám, jako kdybych měla celou hlavu v mlze a nedokázala jasně přemýšlet. A takhle přežívám celý podzim a zimu. Ble. S jarem se u mě najednou vše rozjasní a já mám energie na rozdávání. Vše, co mě obklopuje, mi najednou připadá skvělé a sluníčkové :) A také mám pocit, že vše zvládnu, i kdybych měla z místa přeskočit dvoumetrovou zeď.

Dnes tedy přidávám inspirativní cupcakes na oslavu jara:)

Ingredience na 12 cupcakes o průměru 6 cm:
225 g másla
225 g hladké mouky
225 g krupicového cukru
4 vejce
1 lžička prášku do pečiva
1/2 vanilkového lusku
špetka soli
pokud bude těsto příliš hutné, přidejte 1-2 lžíce mléka

Ingredience na čokoládový krém:
1x 100g Lučina
100 g hořké čokolády
2-3 lžíce 33% smetany ke šlehání
2-3 lžíce moučkového cukru
20g másla

čokoládová vajíčka na dozdobení

Máslo a vejce si vyndáme předem a necháme ohřát na pokojovou teplotu.

Troubu si předehřejeme na 180°C. Máslo si nejdříve vyšleháme s cukrem do hladké pěny. Přidáme semínka z 1/2 vanilkového lusku a pak postupně zašleháme jedno vejce po druhém. Nakonec postupně vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva a špetkou soli. Pokud bude těsto příliš hutné, přidáme 1 až 2 lžíce mléka.

Těsto přendáme do cukrářského sáčku a naplníme košíčky do 3/4. Pečeme v předehřáté troubě přibližně 15-20 minut. Upečené cupcakes necháme vychladnout.

Mezitím si připravíme krém. Lučinu a máslo si necháme ohřát na pokojovou teplotu. Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu se smetanou. Necháme vychladit. V jiné míse vyšleháme máslo s cukrem, postupně zašleháme Lučinu. Nakonec zašleháme zchladlou čokoládu. Krém by měl být hutný, aby po nastříkání na dortíky opravdu držel svůj tvar.

Připravíme si cukrářský sáček a zdobící špičku s malým průměrem - 2 mm. Sáček naplníme krémem a ozdobíme cupcakes tak, aby připomínala ptačí hnízda. Dozdobíme čokoládovými vajíčky.

Žádné komentáře:

Okomentovat