neděle 13. září 2015

Tapiokový pudink s kokosovým mlékem a mangem

Tapioka pro mě byl do mé první návštěvy Spojených států naprosto neznámý pojem. Když jsem ale poprvé ochutnala tapiokový pudink, zamilovala jsem se. Moc mě baví kombinace jemného krémového pudinku a želatinových kuliček akorát tak na skus.

Pro ty, kteří tapioku neznají, nebo o ní jen zběžně slyšeli, jedná se v podstatě o škrob, který se získává z kořene manioku. Asi nejoblíbenějším tvarem, do které je škrob lisován, jsou právě tapiokové perly. Jejich nejčastější využití je do pudinků nebo jiných dezertů. Fajn je, že jsou bezlepkové a dost zasytí, takže na snídani ideální:) Tapiokové perly koupíte v asijských specialitách, ale já jsem je například našla i v Globusu.

Existuje několik způsobů jak si tapiokový pudink připravit, řada receptů volá po žloutcích. Můj dnešní recept je ale maximálně jednoduchý. Nabobtnat, smíchat, povařit a nalít do skleniček. Zvládne to každý, kdo umí míchat :)

Ingredience na 3-4 porce:
70g tapiokových perel
250 ml sójového mléka
1 malá plechovka kokosového mléka (160 ml)
4-5 lžic agáve sirupu
1 lžička vanilkového extraktu
1/2 vanilkového lusku
špetka soli

Na dozdobení:
čerstvé mango nakrájené na kostičky
kokosové plátkyDo kastrůlku nalijeme sójové mléko a nasypeme tapiokové perly a necháme přibližně hodinu bobtnat. Poté zahřejeme na středním stupni. Přidáme kokosové mléko, vanilkový extrakt, semínka z vanilkového lusku a špetku soli. Osladíme agáve sirupem. Vaříme přibližně 20-30 minut, dokud tapioka nezměkne uprostřed. Chvilkami lehce promícháme. Tapiokové perly pomalu tekutinu zahustí a směs výslednou hustotou bude připomínat teplý pudink.

Ten rozlijeme do připravených skleniček a necháme vychladnout. Ideálně přes noc. Před podáváním dozdobíme čerstvým mangem a plátky kokosu.Žádné komentáře:

Okomentovat