sobota 10. října 2015

Bezlepkové banánové lívance

Miluji víkendy, kdy s manželem zůstáváme doma a máme v plánu ... nic. Prostě nic. Čas se pomalu plouží a program si utváříme podle momentální nálady. V sobotu se válíme v posteli tak dlouho, jak si v týdnu nemůžeme dovolit, a vědomí, že nic nemusíme, nás z ní rozhodně nevyhání. Když se konečně vykutálíme, mezi naše pravidelné rituály patří cesta na Jiřák, kde začínáme snídaní a někdy se projíme i do oběda. V neděli jsem většinou nabitá pozitivní energií a nejradši bych změnila celý svět, alespoň tedy ten můj. A nejlepší je přeci začít u jídla:) Proto vznikly jednu neděli tyto lívance. Receptů na podobné lívance můžete najít spoustu, některé obsahují 2 ingredience, některé 3, některé více. Ty moje jich obsahují 5! Cha :)Ingredience na přibližně 10 lívanců o průměru 7-8 cm:
2 banány
2 vejce
50 g kokosové mouky
120 ml sójového mléka
půlka lžičky jedlé sody

Na dozdobení:
agáve sirup
banán nakrájený na kolečka
borůvkyBanány nakrájíme na kolečka. Přidáme všechny zbývající ingredience a rozmixujeme. Kokosová mouka je hodně najemno namletá kokosová dužina. Není to klasický strouhaný kokos. Dá se koupit v potravinách se zdravou výživou. Po rozmixování ihned formujeme na pánvi lžící lívance ( na jeden lívanec použijte přibližně 2-3 lžíce těsta, já používám naběračku na zmrzlinu)  a pečeme na středním stupni. Ještě teplé lívance polijeme agáve sirupem a dozdobíme kolečky banánu a borůvkami.


Nečekejte nadýchanou texturu jako u klasických lívanců. V těstě není lepek, takže lívance nemají takovou tendenci držet pohromadě a můžete je jednoduše zlomit. Ale rozhodně jsou lehké, po takové snídani nemáte pocit, že byste snědli kámen, který musíte trávit půl dne. Díky banánu a sójovému mléku jsou příjemně sladké i bez dodatečného oslazení a kokosová mouka jim dodá skvělou exotickou chuť. V neděli ráno výborný start:)

Žádné komentáře:

Okomentovat