neděle 18. října 2015

Broskvové nanuky

Přiznávám, že recept na nanuky tu klidně mohl být dřív. Ale, nikdy není pozdě si je udělat.

Dnešní recept snad ani nemůžu nazvat receptem. Je pravda, že tyto nanuky vznikly začátkem září. Byla neděle a já bojovala s příšernou chutí na něco sladkého a zároveň osvěžujícího. V lednici se pyšnilo pár posledních broskví z naší zahrádky, který jsou samo o sobě výborný, ale něco tomu přeci jen chybělo. Dodat trochu více sladkosti a krémovost, vrznout to na 2-3 hodinky do mrazáku a je to.

Na broskvové nanuky potřebujete pouze 3 ingredience. Příště můžete zkusit broskve nahradit jiným ovocem.

Formičky na nanuky se dají koupit v domácích potřebách. Ty moje už mám od svého dětství, takže pěknou řádku let. Většinou jsou součástí balení i plastové tyčky od nanuků. Přiznám se ale, že ty dřevěné jsou prostě lepší. To malé dřevěné dřívko ve mně vyvolává nostalgické vzpomínky. Vybavuji si, jak jsme jako malé děti chodily s plnou hrstí drobných a kupovaly si polárkový sníh. V obrovském mrazáku pak vždy někde u zmrzlin ležely dřevěná dřívka, která si každý mohl ke svému mraženému nákupu vzít. Těmi jsme pak všichni patlali v jednom kelímku a snažili se urvat největší kus zmrzliny pro sebe. Pokud budete shánět dřevěná dřívka, v prodejně v mrazáku je pravděpodobně již nenajdete. Já jsem na ně natrefila ve velkém papírnictví, kde prodávali potřeby pro kreativní tvoření.

Pokud nemáte formičky na nanuky, můžete použít například silikonové formičky na cupcakes a místo dřevěných dřívek se dají použít nastříhaná brčka.

Ingredience na 6 nanuků:
3 zralé broskve
1 malý vanilkový Pribináček
2-3 lžíce agáve sirupu

Použijte zralé broskve, které nejenom že půjdou dobře oloupat, ale také rozmačkat. Broskve si tedy nejdříve oloupeme, nakrájíme na čtvrtky a rozmačkáme vidličkou. Broskve nerozmačkáme úplně na kaši, chceme, abychom v nanucích měli viditelné kousky ovoce. Přimícháme jednoho malého Pribináčka a dochutíme agáve sirupem. Tekutou ovocnou směs nalijeme do formiček od nanuků, vložíme dřívka a necháme vychladit. Pokud nemáme uzávěry na formičky, do kterých bychom mohli dřívka zafixovat, vložíme do mrazáku nanuky bez dřívek a počkáme přibližně hodinu, až budou nanuky polotuhé a zapíchnuté tyčky v nich budou držet.Žádné komentáře:

Okomentovat