sobota 12. prosince 2015

Čokoládové cukroví se slaným karamelemPokud mi chcete udělat radost, darujte mi slaný karamel. Cokoliv se slaným karamelem je prostě boží! A proto tohle cukroví patří k mým oblíbeným.

Recept na těsto už jsem zde jednou vkládala, můžete ho najít v Halloweenských cupcakes, kde jsem z něho dělala náhrobky:) A kde také najdete návod na přípravu těsta. Dnes si z něj pro změnu uděláme dárky.

Ingredience na přibližně 30-40 ks cukroví:
225 g změklého másla
125 g moučkového cukru
1 vejce
1 a 1/2 lžičky vanilkového extraktu
250 g hladké mouky
85 g dobrého kakaa
špetka soli

Troubu si předehřejeme na 175°. Těsto vyválíme na silikonové podložce a vykrajujeme čtvercovým vykrajovátkem dárečky. Ihned pečeme v rozehřáté troubě přibližně 10 minut. S těstem pracujeme rychle, aby nám příliš nezměklo, vykrojené tvary by pak při pečení ztrácely tvar.

Plníme krémem ze slaného karamelu. Jak udělat slaný karamel jsem zde již popisovala.

Na krém ze slaného karamelu: 
120 g změklého másla
přibližně 150 - 200 g slaného karamelu

Změklé máslo vyšleháme a postupně zašleháváme slaný karamel. Kolik ho zašleháme také závisí na tom, jak tekutý slaný karamel máme a také na naší chuti. Výsledný krém by neměl být řídký, aby nám při slepování cukroví nestékal po stranách.

Krémem vždy slepíme dva čtverečky k sobě. Dárky dozdobíme rozehřátou bílou čokoládou, kterou jsme obarvili potravinářskou červenou barvou.

1 komentář:

  1. Hmm.... to vypadá dobře :-) mám ráda slané sladkosti, slaný karamel bych jedla po kilech :-D

    OdpovědětSmazat