úterý 1. prosince 2015

Medová kolečka

Jestli máte rádi med, tak tohle cukroví na vašem vánočním stole opravdu nesmí chybět. Medové placičky jsou skvěle nadýchané, plné medové chuti a spojené krémem ze sladkého mléka a másla. Mňam!

Ingredience na přibližně 40-45 slepovaných koleček:
185 g hladké mouky
120 g moučkového cukru
40 - 60 g tekutého medu
1 lžíce mléka
1/2 lžičky jedlé sody
1 vejce

Všechny suroviny smícháme dohromady. Med musí být tekutý, jinak budou upečená kolečka tvrdá. Klidně ho rozehřejte a nechte chvilku vychladnout. Těsto se bude díky medu trochu lepit, necháme ho ideálně před noc odpočinout v lednici.

Vál si pomoučíme a těsto vyválíme na tloušťku asi 2 mm. Pracujeme rychle, aby se těsto nestačilo příliš zahřát. Ideální je, pokud těsto válíme na silikonové podložce, vykrájené tvary jdou pak lépe sundat. Vykrajujeme kulatým vykrajovátkem o průměru 3 - 3,5 cm. Těsto při pečení hodně nabude, takže necháme mezi jednotlivými kolečky dostatečné rozestupy.

Pečeme v troubě předehřáté na 175°C přibližně 6-10 minut. Záleží na troubě. Těsto je celkem dlouho světlé a pak během minutky rychle zrůžoví. První plech doporučuji hlídat a odměřit si čas.

Pokud pečeme medová kolečka na vánoce, doporučuji plnit krémem, který vydrží. Já jsem šla do varianty vyšlehaného másla ( nechci slyšet žádný blé) s kondenzovaným mlékem. Na kostku másla jsem použila přibližně 2/3 plechovky kondenzovaného mléka. Navíc jsem přidala asi 2 lžičky vanilkového extraktu.Můžete přidat i 1/2 vanilkového lusku. Máslo i kondenzované mléko musí mít obojí pokojovou teplotu. Takové množství krému je na dvojitou až trojitou dávku. Podle toho, kolik krému plníte. Ještě mám malou vychytávku. Část krému ochutím karamelem a středový krém nastříkám karamelový a okolo udělám ohrádku z vanilkového. Kolečka slepujeme k sobě a dozdobíme ořechem, který přilepíme pomocí rozehřáté čokolády.


1 komentář:


  1. I got this website from my pal who told me on the topic of this web page and at the moment this time I am browsing this website and reading very informative content at this time. outlook 365 login

    OdpovědětSmazat